Saç dökülmesi sıkıntımdan sonra saç simülasyonu yaptırdım. İlk günler rengi koyu idi bildiğiniz dövme zaten bu işlem. Yahu hiç resim çizgilerden saç olur mu. Sonra yıkandıkça mavi oldu rengi bir garip oldu.

Kafam rezil bir duruma geldi. Bu rezilliği kapatmak için protez saç yaptırmaya karar verdim.

Google ilanlarında reklamlarında firmaları araştırmaya başladım.
Genelde en üstte reklam veren firmayı tıklarım.
Bu sefer tek tek not aldım.
Dedim ki hepsine vakit ayıracağım.
İki veya üç defa ödeme yapmak yerine yerden başlamak istedim.
Not aldığım ilk yere gittim.
Görüşmede bir çok saç gösterdiler.
Anlamıyorum tabii ki ben.
Protez saç satan kişi bayan olduğu için. Ne kadar da satmaya çalışsa da bir kullanıcı kadar bilgisi olmayacağını düşündüm. Bir kullanıcı kişiyle konuşmak istedim fakat birini bulamadılar.
Fiyat aldım 1500 – 2000 TL arasında fiyat verdi. Fiyat uygundu ama saç köklerinde Bir koyuluk vardı saç bana bir garip geldi. Dolayısıyla bu firmadan vazgeçtim.
Daha sonra taksim’de bir firmaya gittim. Videoları ve resimleri çok iyi görünüyordu. Ancak orada yaptığım görüşmede bir hafta içerisinde saçı yapabileceğini söylediler. O zaman dedim ki bu hazır kalıp protez saç. Yok dediler özel saç biz hızlı getirtiyoruz. İnanmadım tabii ki verdikleri fiyat 600 $ ve 1000 $ arası idi. Saçlarda öyle ahım şahım değildi. Ama tanıtımı iyi yapmışlar o dikkatimi çekti de e bana tanıtım lazım değil.
Sonra Şişlide bir firmaya gittim bütün sanatçılar orada saç yaptırmış. Saçlar Amerikadan geliyor muş. Ne hikmetse 15 günde geliyor muş. Ben Amerika’dan bir müzik albümü istedim on günde geldi. Adam özel protez saç yapıyor muş 15 günde teslim edebilirmiş. Ben de yedim. İngilizce panoların önünde resimler çektirip asmış tamamen bir yalancı olduğunu hemen anladım. Bir havalar bir hareketler sormayın gitsin.
Sonra bir reklam gözüme takıldı. Şikayet var sitesinde. Adama herkes şikayet etmiş tabii ki ben oraya saçımı bile taratmam. Hani saçım olsaydı yani;-)
Google’da bir reklam daha dikkatimi çekti. Protez saç değil. Resimlere videolara baktım bayağı iyi görünüyordu.
Randevu alıp görüşmeye gittim.
Protez saç değil bu nedir diye sordum.
Bilinen bir saç değil daha geliştirilmiş bir yöntem dediler.
Gösterinde görelim o zaman dedim. Bir saç getirdiler bildiğimiz protez saç. Dedim ki siz dalga mı geçiyorsunuz. Ben çok daha farklı bir şey zannetmiştim üstelik. Doğallığına baktım tabii ki fena değil ama 1000 € fiyat verdiler.
Sektörle ilgili bayağı kafam karıştı. Şunu anladım ucuz olup kaliteli olması imkansız. Ama buna bir çare bulmam gerekiyordu. Bir internet sitesinde röpörtaj okudum. Protez saçı ilk defa Türkiye getiren adam yazıyor muş. Ben bunada pek inanmadım ama yine de kendisiyle görüşmek istedim. Yazdıkları çok dikkatimi çekti. Her şeyi apaçık anlatmış tabii ki çok şaşırdım. Randevu aldım bir görüşme yaptık. Adı mustafa kemal saçları çok güzel duruyordu. Biz özel sipariş yapıyoruz tamamen dedi Hong Kong’da yaptırıyoruz dedi. İlk defa Amerika’da yaptırıyoruz demeyen biri Çıktı karşıma.
Bir çalışma yapalım dedim. Bu kadar firma gezdim en güvenilir bu adam geldi bana. Her şey o kadar şeffaf anlatıyor ki inanılmaz. Bunları neden anlattım artık insanlar ticaret uğruna çok şerefsizlik yapıyor. Ben de kılı kırk yardım. Saçımın geldiği gün özellikle mustafa kemal bey ilgilendi benimle. Saçlarım çok güzel oldu hem doğal hem ekonomik yöntem uygulattırdım. Sonuçta 1990 yılında bu işe başlayan biri kötü bir iş yapmaz. Ve haklı çıktım iki aydır kullanıyorum oldukça memnunum. Belki Doğallık olarak daha iyisi vardır ama bana bu sefer çok pahalıya geliyor. Mustafa bey söyledi istersen daha doğalını yapabilirim ama ömrü az olur dedi. Ben istemedim bu gayet normal saçlarımı geriye doğru tarıyor biliyorum yıkamalarda bir problem yok spor yapıyorum güzel bir model daha ne olsun.
Ben sizin yerinize de araştırmış oldum tabii ki bu Yazıma itimat ederseniz etmezseniz de siz bilirsiniz. Bence dönüp dolaşacağınız yer hairlife olur.
Hem anlatımları dürüst hem de uygulamaları.