Saçım tam dökülmedi, üstte ki saçlara zararı var mı?
– Üstte ki dökülmeye devam eden saçlarınıza zararı olmaz, ancak düzenli yıkamak gerekir ki, düzenli yıkamak cilt yağının, terin bakteriye dönmemesini sağlar. Kısacası temiz olduktan sonra zararı yok.
Protez saç fiyatı neye göre belirleniyor?
– Tabii ki saç dökülme sınırına gör değişiyor, ancak kalitesi de fiyatı değiştirir. (Uyarı: Saç protezi piyasasında kötü saç kalitesine yüksek rakamlarla , en iyi kalite diye pazarlayanlar var, dikkatli olun, kurumsal firmaları tercih ediniz.)
Protez saçların rengi açılır mı?
–  Doğal saç olduğu için, güneşten, sıcak sudan, fön makinesinden, kozmetiklerden dolayı rengi açılır, ancak protez saç bakımlarında colorplus sistem yapılır, rengi eski haline getirilir, bakım fiyatına dahildir bu işlem..
Protez saç bakım fiyatları nedir?
– Yapılan bakımın kalitesine göre fiyat değişir, ithal protez saç yerleştirme solüsyonları(yapıştırıcıları) ile yapıldığında sağlıklı olduğu gibi daha uzun sürer.
Kaliteli saç bakımı 70-100 lira arası ( Bakımda kullanılan ürünler tamamen Amerikan malıdır.)
Kalitesiz saç bakımı 40-60 lira arası (Nalburi malzemeler ile yapılan)
Saç protezi kullanan ünlüleri merak ediyorum.
– Teknoloji çağında ünlüler değişiyor, cildi sarkanlar, kel kalanlar, burnu büyük olanlar, kilolu olanlar hepsi kalıcı değişim için estetik kulanıyorlar. Saçları dökülüpte protez saç yaptıranlar popçular, sporcular, film yıldızları, ancak bir çoğu protez saç yaptırdığını açıklamıyorlar. Bilinen ünlüler Coşkun Sabah, Galatasaraylı Suat Kaya, Modacı Kemal Doğulu, Mustafa Ceceli, bu ünlüler sizinde fark ettikleriniz çünkü, saçları tamamen dökülmeden yaptırdıkları için fark edemiyorsunuz. Yeni genç dizi oyuncularının çoğu protez saçlı.
Protez saç ekimi hakkında bilgi alabilir miyim?
– Teknolojik çağın en güzel ürünlerinden buluşlarından biridir. saç ekimi gibi değildir, kesin sonuç verir.İstediğiniz yoğunlukta saçları ince bir altyapıya ekim ile gerçekleşiyor. Hemen kullanıma geçiyorsunuz. İnanılmaz bir değişim sunduğu için çok tercih ediliyor. En çok tercih edilen saç protezi tasarımı son yıllarda Hairlife ın sahibi Mustafa beyin icat ettiği Bioauqa yöntemdir. Kendisinden bilgi alabilirsiniz. mustafakemalcicek@gmail.com