– Protez saç doğal mı?

Yüzde yüz doğal saçtan yapılıyor. Sentetik saç kullanılmıyor.
– Protez saç fiyatı neye göre belirleniyor?
Kalitesine göre fiyat değişir, ayrıca protez saçı satan firma veya şahsın kalitesi de unutulmamalı, bir kaç kişilik acemi ile onlarca kişinin profesyonel hizmet vermesi aynı değildir.
Ancak sektörde aldatmacalar var dikkat edin. Neler yapılıyor kısaca anlatalım. Kalitesiz saçları, kaliteli olan saç fiyatları ile aynı oranda satanlar var.
Şöyle detay yapalım.
* Kalitesiz saç : 2000-3900 lira arası satılıyor, Reklam sloganı : Kaliteyi ucuza alın, binlerce dolar ödemeyin, beğenmeyene parasını iade ediyoruz. Bu tip sloganlara inanmayın.
– Protez saç ömrü nedir?
Kişiden kişiye kullanım ömrü değişir. Yaklaşık ömrü yoktur. Kötü kullanımda ömrü %50 değişir. Ortalama olarak belirlersek 1-2 yıl arasındadır.
 
– Protez saç bakımları nasıl oluyor?
Aylık bakımlarda mevcut, haftalık bakımlarda mevcut, bu da biraz size bağlı, cildiniz aşırı yağlı ise bakım ömrü daha az olur.
– Protez saç bakım fiyatları 
Sadece mavi bantla bakım yapanlar 50 lira alıyor.
Bunu duyan protez saç kullanıcıları, daha kaliteli malzemelerle bakım yapan firmalara 50 lira teklif ediyorlar. Bu mümkün değil.
Hem kaliteli malzemelerle bakım yaptıracaksın hemde 50 lira teklif edeceksin. Sağlığınızı bozmayın 20-30 lira fazla verin sağlıklı bakım yaptırın.