Bu yazıyı okumadan protez saç yaptırmayın.
Güvenip iyi bir protez saç mı yaptırmak istiyorsunuz. ?
Eski deyimle güvendiğiniz dağlara kar yağmasın.
İşte bunun için yapmanız gereken önemli maddeleri sıralayalım.
ALDATICI GOOGLE REKLAMLARINA DİKKAT
Verilen reklamlar güzel bir saçınız olsun diye beklerken başınıza dertten bir taç alabileceğinizi düşünün.
Garanti vaadlerine inanmayın. Bunu anlamak için firma imzalı garanti belgesi isteyin göreceksiniz ki yazılı garanti veremeyecekler işte böyle bir durumda ardınıza bakmadan kaçın.
Firma sahibi ile muhatap olun, ekip çalışmalarında prim söz konusu olduğu için satıcı yalan konuşabiliyor. Tabii ki protez saç firması sahibi de yalan konuşabilir. En azındam sorun protez saçınız veya hizmet sorunlu çıkarsa firma sahibi ile muhatap olmak istediğinizde karşınıza çıkmazsa durumu çok net anlarsınız.
Ayrıca yaptığınız görüşmeyi mutlaka ses veya video kaydı alın.
PROTEZ SAÇLAR HANGİ ÜLKEDE YAPILIYOR ?
Protez saç sadece Çin de üretilmektedir. Amerika da protez saç fabrikası bulunmamaktadır. Ayrıca Türkiye den Amerika da bulunan protez saç uygulaması yapan firmalar ile anlaşan bir firma bulunmamaktadır. Amerika da bulunan protez saç firmaları da Çin e sipariş vermektedir. Eğer size Amerika dan geliyor diyorsa başvuru yaptığınız kişi ısrarla Amerika dan geliyor diyorsa, Amerika dan ithal edeceği tüm evrakların bir nüshasını almak istediğinizi söyleyin. İnvoice ve Proforma isteyeceksiniz. Tabii ki veremeyecekler.
PROTEZ SAÇ YAPIŞTIRICILARI SAĞLIKLI MI?
Eğer orijinal Walker tape ürünleri kullanılıyorsa orijinaldir. Protez saç yapıştırıcılarının sahtesi de var tabii ki ve cilde zarar veriyor. Firmanın Walker tape den ürünleri aldığını ispatlamasını isteyin. Bu sağlığınız için çok önemli.
PROTEZ SAÇIN SAHTESİ VAR MI?
Tabii ki var. Dışarıdan baktığınızda hepsi protez saç, ticari amaçla geçici olarak kayganlaştırılmış saçı aldığınızda iki haftada kayganlık bittiğinde o zaman anlarsınız ki her protez saç aynı değil.
Çin de bazı fabrikalar kalitesiz saçları Türkiye ye pazarlamak için elemanlarını bavullarla gönderiyorlar. Bu sene 3000-3500 adet bavul ticareti yapıldı. Bu saçlar kalite bakımından tam bir rezalet.
Eğer bu protez saçlardan birine denk gelirseniz geçici kayganlık verilen bu saçlar hayatınızın kabusu olabilir.